wyszukiwarka
 


v

 

Dane kontaktowe

 

House4you Nieruchomości - spółka cywilna
Katarzyna Mikulska
Licencja nr 7961
Sylwia Batogowska

Michałów Reginów
ul.Warszawska 133a
05-119 Legionowo

kom. 507 062 666
tel.+48 22 355 29 60
fax +48 22 486 32 34
biuro@house4you.pl
Mapka dojazdowa: kliknij

 

 

 

Wsprółpracujemy z:

pfrn pfrn

Pensjonaty nad morzem na sprzedaż

Nieruchomości Oborniki

Nieruchomości na Teneryfie

 

 


  Firmy wyróżnione odznaczeniem Cylex Silver

Nieruchomości Michałów-Reginów

Kawalerki przyciągają licznych najemców

A | A | A

Kawalerki przyciągają licznych najemców

Zapotrzebowanie na kawalerki jest i będzie duże. Im bliżej Śródmieścia, tym z reguły drożej. Trudno też o tanią kawalerkę w dobrym standardzie na Ochocie, Mokotowie, Ursynowie, Żoliborzu czy Pradze-Południe. Inne atrakcyjne lokalizacje to pobliże wyższych uczelni, np. na Bielanach są to okolice Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Akademii Wychowania Fizycznego.

Kawalerka to najbardziej poszukiwane mieszkanie do wynajęcia. Stawki za ich najem rosną, a powodem jest z całą pewnością mała podaż w stosunku do zapotrzebowania. Jeśli tylko pojawi się dobra oferta, bardzo szybko znajduje najemcę.

Ponadto ciągle można kupić w Warszawie kawalerkę, z wynajmu której uzyskamy więcej, niż wynosi miesięczna rata kredytu. Pod warunkiem jednak, że ten kredyt zaciągniemy we frankach szwajcarskich.

Kupując małe mieszkanie w dalszych rejonach Warszawy, można się liczyć ze wzrostem cen nieruchomości w miarę rozwoju komunikacji i infrastruktury. Jednocześnie należy uwzględnić fakt, że ewentualny czynsz najmu, jaki uda nam się uzyskać, będzie do tego momentu niższy, niż gdyby mieszkanie ulokowane było bliżej centrum miasta.

Mieszkania jednopokojowe wynajmują przeważnie ludzie młodzi, którzy prowadzą zwykle aktywne życie towarzyskie i zawodowe. Dlatego też kawalerka powinna być zlokalizowana niezbyt daleko od centrum miasta, z dobrą komunikacją. Lokalizacja bowiem oraz dobra komunikacja z centrum czy innymi dzielnicami miasta decyduje o tym, czy zakup lokum na wynajem okaże się trafioną inwestycją. Najbardziej popularne wśród najemców są oczywiście dzielnice ulokowane przy centrum Warszawy, a ze względów komunikacyjnych te wzdłuż wzdłuż linii metra.

Po wybraniu lokalizacji przychodzi czas na kalkulację – przed podjęciem decyzji o kupnie kawalerki warto bowiem ustalić, jakiej wysokości raty trzeba będzie płacić. Znając wysokość rat, wystarczy porównać je z kosztem najmu podobnych mieszkań w wybranej okolicy oraz z kosztami utrzymania lokum. Mając te wartości, jesteśmy w stanie dokładnie skalkulować opłacalność takiej inwestycji.

Źródło: Rzeczpospolita.


Pozostałe tematy

Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Przejdź do góry strony

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem